Ecoaudit.com.ua - Сайт экологических исследований и аудита - Новости

https://ecoaudit.com.ua/index.php?go=News&in=view&id=467
Распечатать

Надання статусу техногенних родовищ для відвалів і шламосховищ може поставити на коліна гірничо-металургійну галузь


Про це йшла мова під час балансової наради підприємств ГМК України 12 вересня в Дніпропетровську. Як відзначають представники підприємств, відповідне формулювання запропоноване Міністерством охорони навколишнього природного середовища України.

версия на русском

Шламосховище Північного гірничо-збагачувального комбінату (с) Google Earth

Шламосховище Північного гірничо-збагачувального комбінату (с) Google Earth


Надання відвалам статусу техногенних родовищ значить у перспективі, що на розробку цих відвалів будуть надаватися ліцензії стороннім компаніям, які за бажанням одержать всі можливості блокувати роботу підприємств ГМК. "Завтра така компанія може заборонити підприємству відвозити відходи виробництва до шламосховищ, і ніхто не зможе цьому протистояти", - відзначили учасники наради.

Як відзначив генеральний директор ВГО "Металургпром" Василь Харахулах, зрозуміла зацікавленість певних компаній у тім, щоб почати розробку відходів металургійних підприємств. Однак підприємства підкреслюють, що відвали - невід'ємна частина промислової площадки підприємств ГМК. "Це виробничий цех, і ідея забрати його в підприємства й віддати якоїсь компанії, що буде там "копатися", є абсурдною", - відзначив Василь Харахулах. До того ж, як відзначають представники підприємств, всі роки накопичення відходів підприємства платили за це в Держбюджет.

"Якщо держава захоче їх забрати, то нехай поверне нам кошти, які були оплачені", - відзначають металурги. Як повідомив учасникам наради начальник Управління гірничорудної промисловості Мінпромполітики України Ігор Кириченко, Мінпромполітики не погодило даний законопроект, у першу чергу, через незгоду з формулюванням "техногенне родовище".

Arbalet | 15.01.2008 17:40