Sitemap   Sitemap      ua    ru  
EcoAudit

Экологические исследования в Украине

   Навигация  

  Последние новости  

  Поиск  

  Новости навигация   Новости 

Еко_Тех Високотехнологічний каталізатор для одержання біодизелю
Четверг, 29 Июнь 2006

Високотехнологічний каталізатор для одержання біодизелю


   Сучасні технології виготовлення біодизелю засновані на змішуванні соєвого масла з метанолом, при цьому як каталізатор використовується токсична, корозійна й легкозаймиста речовина – метоксид натрію. Для того, щоб виділити біодизель із суміші, що утворюється, потрібна кислотна нейтралізація, промивання й багатоступінчаста сепарація. Це досить трудомісткий процес, при цьому відбувається розкладання каталізатора, що не може бути використаний знову.

Соя - вихідна сировина для виробництва біодизелю (фото з сайту supernew.ej.ru)   Група вчених під керівництвом проф. Віктора Ліна (Victor Lin) з університету Айови розробила нову технологію, що може зробити цей процес більш ефективним, простим й економічним. Вчені запропонували використати при виготовленні біодизелю дрібні частки - наносфери, діаметр яких становить усього 250 мільярдних часток метра. Наносфери мають пористу структуру, що утворена каналами, що проходять крізь них. Канали можуть бути заповнені каталізатором, необхідним для виробництва біодизелю із соєвого масла.

   Наносфери можуть також мати хімічні затвори, що перешкоджають проникненню масла в канали, де відбувається хімічна реакція. У результаті процес виготовлення біодизелю прискорюється, каталізатор може бути використаний повторно, крім того, з виробничого процесу виключається етап промивання.

   Частки, запропоновані проф. Ліном, безпечні для навколишнього середовища, тому що вони виготовлені з кальцію й піску. Технологія пройшла успішні випробування в лабораторії, і тепер вчені планують протестувати ефективність її роботи в більших масштабах. Зокрема, перевірити, чи зможе вона працювати в потоковому режимі.Автор: Arbalet
Прочитали: 70 раз

Распечатать Распечатать    Переслать Переслать    В избранное В избранное

Новости по теме:
 • Кишечную палочку научили делать биодизель
 • Разлагающийся пластик на основе наноклея
 • Рапсовое масло для отопления зданий
 • Высокотехнологичный катализатор для получения биодизеля
 • Пальмовое масло для дизельных двигателей
  Вернуться назад


 •   Актуальная статья  

    Nota Bene  

    Полка эколога  

    Ваше мнение  

    Посетители