Sitemap   Sitemap      ua    ru  
EcoAudit

Экологические исследования в Украине

   Навигация  

  Последние новости  

  Поиск  

  Новости навигация   Новости 

Еко_UA Крим втратив половину унікальних соляних озер
Вторник, 05 Февраль 2008


Цілющі соляні озера Криму перебувають на грані зникнення, а майже половина з них загублена безповоротно.Озеро Чокрак (Крим) За словами професора Національної академії природоохоронного й курортного будівництва Віктора Тарасенка, солоні озера Криму опрісняються. "До того ж вони захаращені побутовими й промисловими відходами, цілющий бруд розкрадається. Іде екоцид - знищення унікальних екосистем. Втрачається національне, світове надбання", - додає вчений.

Відомо, що на початок XX століття на півострові було 48 соляних озер, а сьогодні деякі з них перестали існувати повністю, а деякі перебувають на грані зникнення. "В озера Перекопської групи скидають стоки хімічних заводів Красноперекопська - у підсумку ми маємо чотири загиблі екосистеми. Два великих озера в Західному Кримі - Донузлав і Панське - використовуються як морські порти, зараз вода цих озер не відрізняється від морської", - повідомив заступник директора Сакської гідрологічної станції, вчений-гідролог Олег Гулов.

Також він відзначив, що озеро Чорубаш на Керченському півострові заповнено відходами Камиш-Бурунського залізорудного комбінату. А цілющий бруд озера Чокрак розробляється хижацьким методом - мул вичерпують і вивозять самоскидами. Озеро Узунлар - найбільше на території колишнього СРСР родовище лікувальних сульфідних брудів - опрісняється, і через кілька років цілющого бруду в ньому, на думку вченого, не залишиться.

Соляні озера Криму є родовищами чорних, темно-сірих і сірих брудів - складних органо-мінеральних з'єднань, що мають лікувальні властивості. Вчені стверджують, що бруд кримських озер у кілька разів цінніше грязьових ресурсів Мертвого моря.Источник: Кореспондент
Прочитали: 66 раз

Распечатать Распечатать    Переслать Переслать    В избранное В избранное

Новости по теме:
 • Крым лишился половины уникальных соляных озер
 • Аляска теряет свои озёра
 • 4 млн. тонн метана выделяется каждый год в результате таяния вечной мерзлоты
 • Лабиринт из каньонов в Антарктиде - предупреждение о будущих климатических потрясениях
  Вернуться назад


 •   Актуальная статья  

    Nota Bene  

    Полка эколога  

    Ваше мнение  

    Посетители