У цьому впевнені Кристіана Хонсберг та Ален Барнет із університету Делавера (Unіversіty of Delaware), які при сприянні колег, а також консорціуму ряду промислових компаній і наукових установ, розробили сонячну батарею, що показала унікально високий ККД для фотоелектричних перетворювачів.
42,8% - такий новий рекорд ефективності сонячних батарей. Такого вражаючого результату вдалося досягти завдяки комбінованій батареї на основі кристалічного кремнію на відкритій місцевості й, відповідно, з реальним сонячним світлом (не в лабораторії). Помітимо, що у масових фотоелектричних панелей ККД становить приблизно 10-25%. Попередній рекорд КПД сонячних батарей (40,7%) був установлений торік компанією Boeіng-Spectrolab.
В нових батареях застосована найсучасніша оптика, що розщеплює світло на три частини з високою, середньою й низькою енергією променів і направляє їх на три ділянки сонячної батареї, покриті трьома різними світлочутливими складами. Цей концентратор також має широкий кут вловлювання променів, що усуває необхідність у системі спостереження за Сонцем і повороті батарей.
Нова панель побудована в рамках програми "Сонячні батареї надзвичайно високої ефективності" (Very Hіgh Effіcіency Solar Cell) науково-дослідного агентства Пентагона (DARPA). Мета цієї програми - створення сонячної батареї із КПД в 50%.