В останні роки Аляска піддається справжній навалі ос, які раніше майже не зустрічалися в цьому регіоні. Всьому виною глобальне потепління, що особливо відчутне у високих широтах.
З 2006 року, коли осині гнізда вперше зафіксували в місті Фейрбенкс, їхня чисельність збільшилася мінімум у 10 разів. Оси, можливо, й не привернули б до себе увагу, якби не збільшення у 2 рази числа випадків анафілактичного шоку — потенційно летальної алергійної реакції.
Дослідники Центра імунології, алергії і астми на Алясці під керівництвом Джефри Демейна випустили Епідеміологічний бюлетень штату Аляска (State of Alaska Epіdemіology Bulletіn), у якому пов’язали збільшення осиної популяції з наслідками глобального потепління. Адже за останні 50 років середня температура в штаті виросла на 2,2 градуси Цельсію, що більше, ніж у середньому по планеті.
Вторгнення ос у північні області — не єдиний приклад міграції тварин, що відбивається на людському здоров’ї. Наприклад, в Африці й Латинській Америці потепління позначається на популяції комарів, що переносять малярію й тропічні лихоманки.