На атлантичному узбережжі Франції мільярдами гинуть устриці
З початку літа на узбережжі Атлантичного океану фіксуються випадки масової загибелі устриць на фермах по їхньому розведенню. Дослідники схильні пов'язувати цю надзвичайну ситуацію з наслідками глобального потепління, що знижує стійкість молюсків до небезпечних вірусів.
Найбільше від епідемії постраждали ферми на французькому узбережжі, хоча устриці гинуть також у Голландії. При цьому смертність молюсків коливається від 40 до 100%.
Причиною загибелі устриць може бути м'яка зима і дощова весна 2008 року, що змінилися різким зростанням температури в червні. Ці кліматичні метаморфози спровокували ослаблення імунітету устриць на фермах, що відкрило дорогу вірусним захворюванням. Пік вимирання в устричних кошах припав на перший тиждень липня.
Статистика невтішна — загинуло не менш 8 мільярдів устриць, вдаривши по кишені морським фермерам і підвищивши ціну на гастрономічні ласощі з молюсків.
Вчені із Французького інституту вивчення й освоєння океану (Іfremer) змогли виявити смертоносного «женця» устриць, їм з високим ступенем імовірності є вірус герпесу устриць 1 (Ostreіd Herpes vіrus 1). Не виключається пагубний вплив на молюсків отрутних водоростей, а також небезпечної бактерії Vіbrіo splendіdus, що надзвичайно розмножилися в прибережних водах. Дослідження тривають.