В 50 метрах від екологічної катастрофи
Калуська міська рада оприлюднила звернення до керівництва держави, РНБО, Міністерств охорони навколишнього середовища, промислової політики, охорони здоров’я та Івано-Франківської ОДА з приводу "особливо загрозливого стану охорони довкілля в зоні діяльності ДП "Калійний завод", ВАТ "Оріана", що спричинило критичну техногенно-екологічну ситуацію в регіоні".
|
У зверненні калушан до столиці йдеться про "потенційно небезпечні рудники", зокрема Домбровський кар’єр, відвали засолених ґрунтів та хвостосховища, котрі "можуть спричинити просідання земної поверхні, створення провальних воронок, карстів, зсувів, розливів дамб, забруднення водних об’єктів та земель".
"Особлива небезпека полягає в тім, - йдеться у зверненні, - що на території шахтних полів відпрацьованих рудників розташовані 256 житлових будинків і промислових об’єктів міста Калуша, 200 житлових будинків мікрорайону Хотінь, 285 – у селі Кропивник, 304 і 16 промислових споруд у селі Сівка-Калуська".
В аварійному стані перебувають захисні дамби гідроспоруд, а рівень розсолів досяг граничної межі. До прориву річки Сівки у виробітку Домбровського кар’єру залишилось менше 50 м і ця відстань з кожним днем зменшується.
Калуські депутати закликають владу різних рівнів "терміново розпочати роботи по укріпленню розмитих укосів дамб хвостосховищ №1 і №2, провести рекультивацію солевідвалів Домбровського кар’єру". Адже засолення підземних вод уже призвело до засолення колодязів питної води в Калуші, в результаті чого терміновому відселенню підлягають мешканці 13 житлових індивідуальних будинків.
"Негативні техногенно-екологічні наслідки діяльності ДП "Калійний завод", ВАТ "Оріана" набули регіонального і загальнодержавного рівня кваліфікації надзвичайної ситуації", - переконані мешканці Калуша, вимагаючи термінового втручання влади.
|