Sitemap   Sitemap      ua    ru  
EcoAudit

Экологические исследования в Украине

   Навигация  

  Последние новости  

  Поиск  

  База документов  

  Новости навигация   Документация 
Начало раздела >

Рамкова конвенція ООН про зміну клімату (РКЗК ООН)Рамкова конвенція ООН про зміну клімату (РКЗК ООН - від англ. UN FCCC, Framework Conventіon on Clіmate Change) - угода, підписана більш ніж 180 країнами світу. РКЗК ООН прийнята 9 травня 1992 року в Ріо-де-Жанейро й набула чинності 21 березня 1994 року (Україна ратифікувала РКИК ООН в 1996 році). Метою РКЗК ООН є стабілізація концентрацій парникових газів в атмосфері на такому рівні, що не допускав би небезпечного антропогенного впливу на клімат планети.


Емблема Саміту Землі, Ріо-де-Жанейро, 1992 рік Основою дії РКЗК ООН є принцип загальної, але диференційованої відповідальності сторін за кліматичні зміни, що відбуваються. Країни, що підписали Конвенцію поділяються на три категорії:
  • країни Додатку І (члени ОЕСР і країни з перехідною економікою, у тому числі Росія й Україна), що прийняли на себе особливі зобов'язання по обмеженню викидів;
  • країни Додатку ІІ (винятково члени ОЕСР), що прийняли на себе особливі зобов'язання фінансового характеру для допомоги країнам, що розвиваються та країнам з перехідною економікою, у тому числі шляхом надання екологічно чистих технологій;
  • країни, що розвиваються, яким надається науково-технічна й фінансова допомога в дотриманні зобов'язань по скороченню викидів парникових газів.

Основною формою здійснення Конвенції є надання щорічних національних кадастрів викидів й абсорбції парникових газів і загального опису заходів по досягненню цілей РКЗК ООН. Конвенцією задекларована необхідність кількісного скорочення антропогенних викидів парникових газів, але на практиці цим цілям у юридично зобов'язуючій формі служить прийнятий пізніше Кіотський протокол.

Найважливішою функцією РКЗК ООН є ведення подальших переговорів по нових зобов'язаннях в області обмеження впливу на клімат, що проходять у рамках щорічних конференцій сторін, перша з яких пройшла в 1995 році в Берліні, а остання, 13-я за рахунком, - у грудні 2007 року на острові Бали (Індонезія).
© 2008 Портал «Екоаудит» ecoaudit.com.ua
Дата: Понедельник, 24 Март 2008
Прочитана: 2692 раза

Распечатать Распечатать    Переслать Переслать    В избранное В избранное

Вернуться назад


  Актуальная статья  

  Nota Bene  

  Полка эколога  

  Ваше мнение  

  Посетители